Jaki model telefonu posiadasz?

Przed zakupem usługi ważne jest żeby wskazać konkretny model urządzenia jaki się posiada.
Nasz poradnik pomoże Tobie zidentyfikować nazwę Twojego sprzętu.

Najważniejszym sposobem identyfikacji Twojego telefonu jest IMEI – 15-sto cyfrowy numer, indywidualny dla każdego urządzenia posiadającego wejście na kartę SIM. Numer IMEI jest nam potrzebny do identyfikacji Twojego telefonu, prosimy zatem umieścić numer IMEI w informacjach dodatkowych zamówienia.

Jak odnaleźć Swój numer IMEI?
Znajduje się on w kilku miejscach:
– Na oryginalnym pudełku
– Pod baterią
– Wygrawerowany na szufladce karty SIM
– Wygrawerowany na tylnej klapce

Uniwersalnym sposobem na sprawdzenie numeru IMEI jest otwarcie klawiatury numerycznej i wpisanie kodu *#06#, po wpisaniu takiej kombinacji znaków powinien pojawić się na ekranie Twój numer IMEI

Urządzenia Apple z systemem iOS.

Każde urządzenie firmy z Cupertino ma swoją nazwę ukrytą pod numerem modelu, oznaczany on jest za pomocą pięciu znaków. Jednej litery z przodu i czterech cyfr za nią, numer ten znajduje się zazwyczaj na tylnej pokrywie iPhone. Zaczynać powinien się od litery „A”, np A1688, dla iPhone 6s. Jak znajdziesz numer Twojego iPhone możesz wpisać go w wyszukiwarkę i zobaczyć czy wykonujemy usługę dla Twojego urządzenia.

Urządzenia z Systemem Android

Żeby odkryć nazwę Twojego telefonu na androidzie można skorzystać z informacji na oryginalnym pudełku lub poprzez ustawienia telefonu. Smartfon na Androidzie należy odblokować i następnie poszukać ikonki oznaczającej ustawienie, zazwyczaj są to koła zębate. Jak już odnajdziemy dostęp do ustawień, szukamy informacji o telefonie. Ten przycisk w większości smartfonów znajduje się na dole menu ustawień, w niektórych urządzeniach z tym systemem należy najpierw w górnej części ustawień przejść w zakładkę „ogólne”. Poniżej przykładowa krótka instrukcja.

Urządzenia Microsoft/Nokia z systemem Windows

W telefonach Microsoft/Nokia, które bazują na systemie Windows Phone nazwę urządzenia znajdziesz w ustawieniach telefonu. Pierwszym krokiem jest znalezienie „ustawień” w menu, zazwyczaj oznaczone są kołem zębatym. W ustawieniach szukamy ikonki „system”, a następnie powinien nam się wyświetlić napis „informacja”. Po kliknięciu, na samym środku ekranu pojawi się pełna nazwa modelu Twojego telefonu. Poniżej przykładowa krótka instrukcja.

Jeżeli nie wiesz jaki masz model telefonu